Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mikropigmentasyon mu , Mikroblading mi Yaptırmalıyım?

Kadınlar için hayat kurtarıcı konulardan biri tabiki kalıcı makyaj!:)

Seviyoruz bakımlı olmayı ama çok zaman harcamakta bizi yoruyor,doğru!

Sabah kalktığımızda en az 30 dk.  kazançlı  olmak,güne önde başlamak tabiki çok güzelJ Dudak pigmentasyon,eyeliner-deepliner uygulamalarının yanında kalıcı kaç tasarımı da kaşlarımızı boyamaktan kurtulmamızı sağlıyor! Peki hangi yöntem kimin için uygun?

Mikropigmentasyon işlemi derinin 1,5 mm altına,mikro uçlu cihaz ile yapılırken, Mikroblading işlemi daha yüzeye yakın ancak 3 kat daha ince uçlu ve çoklu iğneler ile deriye kesik atılarak uygulanır.

Bu sebeple mikropigmentasyon işlemi ortalama 1,5 yıl kalıcı olurken,mikroblading işlemi ortalama 8-10 ay arası kalıcılık sağlar.

Mikropigmentasyon işleminde de kıl tekniği uygulanabilir ancak mikroblading işlemi kadar doğal bir görünüm sağlanamaz.

İki işlemde de en önemli konu kullanılan boyanın mutlaka organik olmasıdır.Kimyasal boyaların zararlarının yanında zamanla renkte bozuşmalara ,kızarmalara ya da yeşermelere neden olur.Ayrıca kimyasaş boyaların silinmesi de oldukça zor olduğundan değişiklik yapma imkanınızı kısıtlar.

Acı seviyelerine değinecek olursak, iki işlemde lokal anestezik krem ile uygulanır.Ancak mikropigmentasyon işlemi biraz daha acılı olucaktır.

Ve son olarak ekleyelim,mutlaka işlem öncesi uzman görüşü alınarak,yüzün altın oran ölçümleri alınmalıdır!