Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lipozom Teknolijisiyle Yeni Nesil Mikro Mezoterapi Hakkinda Merak Edilenler

Mezoterapi,ilk olarak Fransız tıp Akademisi tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Cildin dermis tabakasına besleyici mineral ve peptidlerin,enjeksiyon yoluyla  verilerek cildin, daha canlı,sağlıklı ve mineral yönünden zengin bir görünüm kazanmasını sağlar.

Mezoterapi işlemleri,cildin ihtiyacına göre elastin ve kollajen takviyesini,,cildin nem dengesini,,kıl foliküllerinin harekete geçmesini,ciltte yenilenmeyi  ve canlılığı  sağlar.Ciltteki ince kırışıklıkları,elastin dokusu bozulmuş bölgelerin sıkılaşmasını,bağ dokunun güçlendirilmesini cerrahi operasyon ya da ilaç tedavisine gerek kalmadan kazanmayı sağlar.

Mezoterapi kürlerinin içeriği tamamen kişinin ihtiyacına özel olarak belirlenmekle beraber kullanılabilecek  etken maddeler oldukça zengindir ve pek çok soruna kolayca çözüm sağlayabilir.

Enjeksiyon dediğimizde endişe duyanları tahmin edebiliyoruz.Korkmayın,gelişem teknoloji sayesinde mikro mezoterapi işlemi tam bu noktada yardımımıza koşuyor ve özel bir cihaz aracılığı ile mikro iğnelerle acısız şekilde uygulamayı  gerçekleştirmemize olanak sağlıyor.

 

Peki Lipozom teknolojisi ile birleştiğinde neler mi oluyor?

Lipozom teknolojisi fosfolipid içerikli ,hücre yapısına benzeyen,hidrofilik ve lipolifik kısımları olan anfifilik özellikte,yani hem yağı hem suyu seven 30nm-1000nm arasındaki taşıyıcı sistemlerdir.Dermis tabakasında hızlı çözünerek,hızlı etkinlik sağlar.. Tıpta özellikle kanser tedavilerinde kullanılan bu güçlü teknoloji ilk kez dermatoloji dünyasıyla mikro mezoterapi işlemi ile  buluşuyor! Tabi bizlere de sadece bu teknolojiden faydalanmak kalıyorJ!