Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalıcı Makyaj

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj şüphesiz ki, hem günlük hayatın temposuna yetişebilmek hem de makyajlı ve bakımlı görünebilmek adına kadınların son zamanlardaki en güzel kurtarıcısıdır.

Kalıcı makyaj, dudak, dipliner,eyeliner ve kaş tasarımı olarak uygulanır.Kalıcı makyaj mikropigmentasyon ve microblading yöntemleriyle uygulanır.Dudak ve eyeliner-dipliner işlemlerinde mikropigmentasyon yapılırken,kaş tasarımında her iki yöntem olan mikropigmentasyon ve microblading uygulanabilir.Peki nedir farkı?
MİKROPİGMENTASYON
Mikropigmentasyon işlemi epidermisin bazal kısmına mikro iğneler ve özel bir cihaz yardımıyla organik su bazlı pigment aşılama işlemidir. Organik olan boya ortalama deride 1,5-2 yıl kaldıktan sonra doğal yollarla deriden atılır.
MICROBLADING
Microblading işlemi ise derinin yüzey kısmına tek kullanımlık steril mikro iğne ve özel bir kalemle kıl tekniği ile çizik atarak renklendirme işlemidir.Microblading işlemi daha yüzeyde olduğundan kalıcılığı ortalama 1 yıl kadardır. Ancak daha doğal bir görünüm imkanı sağlamaktadır.

Her iki işlemde de öncesinde mutlaka yüzün altın oran ölçüleri alınarak,yüz şekline en uygun tasarım çizilir.Sonrasında hangi teknik en uygun ise o belirlenerek,lokal anestezik krem ile uygulama gerçekleştirilir.
Tüm kalıcı makyaj işlemlerinde 28 gün sonra 1 veya 2 kez rötüş yapılarak, işlem bölgesine kalıcı şekli verilir.

Kalıcı makyaj uygulamalarında şüohesiz en önemli husus, yüze en uygun tasarımı ve en uygun tekniği uzman görüşü ile belirlemektir.