Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Cilt Uygulamaları

Sağlık ve estetik açısından oldukça önemli olan medikal cilt bakımları kişiye,yaşa,kişinin genetik ve çevresel anamnezine göre özel olarak uygulanması gereken bakımlardır. En sağlıklı ve doğru uygulama için öncelikle uzmanlar tarafındam derinlemesine cilt analizi yapılarak,ciltteki problemler belirlenmeli ve sonrasında uygun tedavi protokolu belirlenmelidir.Özellikle günümüzde çok çeşitli yöntem ve cihazların olması bizlere her kişiye kendine özgü hedef odaklı tedavi uygulama şansı sağlamaktadır.
Ciltte gözle görünür sorunlar, kan dolaşımının yavaşlaması,doğal kolajen üretiminin azalması,çevresel sebeplerden oluşan ,deri cansızlaşması,hormonal sebeplerle ortaya çıkan pigment kayıpları,cilt bariyerinin zayıflaması ve elastikiyetin bozulması sonucu ortaya çıkar.Tabiki bu kadar çok etken varken, soruna yönelik hedef odaklı tedavinin doğru seçimi çok daha fazla önem göstermektedir.

Özel tedavi kür ve protokolleri dışında,Medikal cilt bakımları, WHO’ya( Dünya Saglik örgütü) göre 30 gunde 1 uygulanmalidir.Bu şekilde sağlıklı bir ciltte olması gereken,nem ve yağ dengesi korunmalı,elastikiyet kayıpları,yaşlanma belirtileri,cilt çatlakları,pigment kayıpları önlenmelidir.